Regionální pracoviště Jižní Morava >> Pro návštěvníky >> Aktuality >> 24. ročník úklidu Moravského krasu

24. ročník úklidu Moravského krasu

24. ročník úklidu Moravského krasu

19.4.2016

Nástup jara je v Moravském krasu již 24 krát spojen s úklidem turistických a naučných stezek, areálů jeskyní i dalších turisticky exponovaných míst, který organizuje AOPK ČR – Správa CHKO Moravský kras. Ten letošní se uskutečnil v pátek a sobotu 15. a 16.dubna.

Sobotním brigádníkům poděkoval i náměstek ministra životního prostředí Ing. Vladimír Dolejský. Jižní části Moravského krasu se věnovalo 6 tříd studentů Gymnázia Tř. kpt. Jaroše v Brně, ve střední např. obce Kanice, Babice nad Svitavou, Křtiny a Březina společně s jeskyňáři ze Křtinského údolí a Býčí skály. Do úklidu na severu se v letošním roce zapojilo 210 žáků základních škol a gymnázia z Blanska, dále žáci škol ze Sloupu, Ostrova u Macochy, Lipovce a další. Zajistit hladký průběh akce, které se pravidelně účastní téměř 900 párů ochotných rukou, by se nepodařilo bez účinné pomoci měst a obcí Moravského krasu, MENDELU - Školního lesního podniku Křtiny, LČR LS Černá Hora, ČAD Blansko, který poskytl autobusy na rozvoz brigádníků, S.M.K. a.s., Správy jeskyní ČR a dalších. Výsledkem byly více než 2 plné kontejnery odpadu.

Odměnou brigádníkům byly volné vstupy do přístupných jeskyní, svezení v silničním vláčku k Punkevním jeskyním a lanovce k Macoše a návštěva Domu přírody Moravského krasu. Nechybělo ani opečení párků na ohni.

 

 Náměstek ministra ŽP Ing. Vladimír Dolejský s jednou ze skupin úkliduAutobusy ČAD Blansko rozvezly brigádníkyŽáci a studenti škol při úkliduŽáci a studenti škol při úklidu

Ukládání odpadků do kontejneru na Skalním mlýně 2Drobná odměna na závěr úklidu

 

RNDr. Leoš Štefka, AOPK ČR – Správa CHKO Moravský kras

Regionální pracoviště Jižní Morava

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt