Regionální pracoviště Jižní Morava >> Pro návštěvníky >> Aktuality >> Dům přírody Moravského krasu v roce 2017

Dům přírody Moravského krasu v roce 2017

Dům přírody Moravského krasu v roce 2017

24.1.2018

Druhý rok provozu, rok 2017, byl úspěšný. Dům přírody Moravského krasu navštívilo 45.000 návštěvníků, o téměř 8.000 více než v roce 2016.

Druhý rok provozu, rok 2017, lze z hlediska návštěvnosti i zajímavých programů hodnotit jako úspěšný. Dům přírody Moravského krasu navštívilo 45.000 návštěvníků, o téměř 8.000 více než v roce 2016.

Nejvyšší návštěvnost byla zaznamenána v měsících červenci a srpnu, téměř 5.000 každý měsíc. Jen programů se za rok zúčastnilo 4.800 dětí a žáků mateřských a základních škol. Ze zajímavých akcí lze připomenou doplnění expozice o stříbrný poklad z Moravského krasu (výstava originálních mincí z doby vlády Václava II. a Přemysla Otakara II. ze druhé poloviny 13. století), jarmark regionálních produktů při oslavě druhých narozenin Domu přírody aj. V pátek 1.prosince se Dům přírody stal místem živého vysílání Dobrého rána s Českou televizí.

.

Začátkem roku 2018 stojí před Domem přírody důležitý úkol, tím je nové obsazení místa ředitele obecně prospěšné společnosti Dům přírody Moravského krasu o.p.s., která objekt provozuje. Podmínky výběrového řízení jsou uvedeny na stránkách www.dumprirody.cz/moravsky-kras. Rád bych na tomto místě poděkoval ing. Miroslavu Chlápkovi za práci prvního ředitele této společnosti a nastartování zajímavé činnosti tohoto návštěvnického střediska.

 

Leoš Štefka, AOPK ČR, Správa CHKO Moravský kras

Regionální pracoviště Jižní Morava

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt