Regionální pracoviště Jižní Morava >> Pro návštěvníky >> Aktuality >> Omezení spojená s hnízděním sokolů na Býčí skále

Omezení spojená s hnízděním sokolů na Býčí skále

Omezení spojená s hnízděním sokolů na Býčí skále

4.4.2018

I letos zahnízdil pár sokolů v prostoru Býčí skály, a proto je nezbytné dočasně omezit přístup veřejnosti na některá místa v okolí.

Z tohoto důvodu je omezen pohyb veřejnosti v prostoru před portálem jeskyně Býčí skála a dále na části modře značené turistické cestě od jeskyně Býčí skála přes jeskyni Kostelík k silnici směrem na Křtiny. Tento úsek je třeba obejít po silnici. Vstupovat není možné ani do lesů v okolí jeskyně, tam je ale vstup zakázán trvale, protože jde o území národní přírodní rezervace s nejpřísnějším režimem ochrany. Po dobu platnosti tohoto omezení (předpoklad ukončení po polovině června) je také zakázáno horolezení na Kostelíku. Dodržování těchto omezení v terénu bude hlídáno stráží ochrany přírody, která může za jejich porušení udělovat citelné pokuty.

Důvodem k těmto omezením je potřeba zajistit hnízdícímu páru sokolů klid, který je nezbytný k úspěšné inkubaci vajec a péči o mláďata. Proto prosíme veřejnost o pochopení a doufáme, že hnízdění bude úspěšné i v letošním roce.

 

Regionální pracoviště Jižní Morava

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt